Як не припуститися помилок у вихованні дітей?

Виховання дітей не просте завдання, адже недостатньо просто нагодувати, одягнути дитину, відвести її в садок та школу, погуляти з нею та почитати казку на ніч. Характер і особистість дитини розвивається поступово, проходячи різні етапи, і завдання батьків не допускати серйозних помилок у вихованні дитини. Адже помилки у вихованні рано чи пізно дадуть про себе знати у вигляді зіпсованих відносин між вами, поганий характер дитини, у її комплексах чи невдачах у житті.

Що не слід робити батькам?
Давати все, що попросить дитина. Для того, щоб виховати людину здатну досягати своїх цілей, а не примхливу особистість, треба вміти в чомусь відмовляти своїм дітям. Інакше дитина, у дорослому житті також думатиме, що йому все принесуть на блюдечку.

Розмовляти лише на підвищених тонах. Часом, спілкування батьків та дітей зводиться лише до криків та смикування дітей. “Туди не лізь! Це не чіпай! Там не стій!” По-перше, таке звернення погано позначиться на взаєминах з дитиною, а по-друге, якщо постійно все забороняти, у малюка просто зникне інтерес до нових здобутків і відкриттів.

Все дозволяти. Вседозволеність теж зіграє погану роль у вихованні дітей. Рамки потрібно і важливо ставити, але робити це грамотно. Тут, як і в багатьох інших речах, треба знайти “золоту серединку”.

Міняти свою думку. Якщо щось не можна чіпати сьогодні, то і завтра не можна давати цю річ. Міняти свою думку, тільки тому що малюк закапризував або ще щось неправильно. Слід дотримуватись однієї лінії поведінки.

Бити, принижувати, жорстоко карати. Такі методи точно не допоможуть малюкові зрозуміти як правильно поводитися в цьому світі. Вони тільки віддалять дітей і батьків один від одного, розвиватимуть жорстокість у дитині та злість.

Занадто опікуватися. Відгородити від усіх проблем не вийде, як би не хотілося, тому треба дозволити малюкові набивати свої шишки. Вміння приймати свої помилки та вчитися на них має величезне значення для його подальшого життя.

Яких принципів варто дотримуватись
Любити та приймати. Дитина повинна відчувати, що її люблять і приймають такою якою вона є, незважаючи ні на що. Важливо говорить йому про це і показувати своєю поведінкою.

Дисципліна та порядок. Важливо вчити дитину дотримуватися режиму дня і утримувати себе в порядку. Лягати спати в один і той же час, вставати вранці, доглядати за собою, спираючись на вік та навички дитини.

Поважати його. У будь-якому випадку, дитина це особистість, яку треба поважати. Так, він зрозуміє, як треба ставитися до людей і теж поважатиме їх. Слід давати свободу у виборі та діях, звичайно в межах розумного.

Допомога по дому. Діти дуже люблять допомагати в домашніх справах. То чому б не дати їм такої можливості? Але не треба лаяти його, якщо зробить, щось не так і відразу все переробляти. Так, спочатку його “допомога” тільки додасть роботи, проте дитина навчитися так бути самостійною.

Приділяти увагу. Якщо дитина хоче поділитися своїми переживаннями, не треба відмахуватися від неї, важливо вислуховувати та розуміти свою дитину.

Процес виховання непростий, методик насправді дуже багато, тут наведено лише загальні рекомендації. Батькам треба прислухатися до своєї інтуїції та характеру свого чада. І звичайно не варто забувати про те, що батьки самі повинні поводитися гідно, адже дітям властиво копіювати поведінку дорослих.