Інструкція щодо вирішення покерних проблем

У будь-якій сфері діяльності людина зустрічає проблеми і перешкоди, які виникають знову і знову, як далеко б він не просунувся. І лише ті, хто не здається, хто з упевненістю продовжує рух вперед, виявляються на самій вершині харчового ланцюжка.

У покері проблеми підстерігають на кожному кроці: вони можуть відбуватися під час ігрової сесії, поза столів, в голові самого гравця і так далі. Постійний гринд може вибити регулярний з колії, а перешкоди лише будуть накопичуватися, давлячи своїм вантажем.

Але більшість проблем, на щастя, можна вирішити, і покерні ситуації в цьому сенсі не є винятком. Але ось знаходити їх буває не так вже просто. У цій статті ми постараємося поговорити про те, як позбавлятися від проблем в покері.

Проста послідовність дій
Люди, здатні вибудовувати схеми і певні структури, будуть легше справлятися з будь-якими справами. Все-таки коли ви наочно розумієте, на якому кроці перебуваєте, що необхідно зробити і що було зроблено, то все робити стає простіше.

Для вирішення проблем необхідно:

  • Ідентифікувати проблему
  • Визначити, чому вона виникає
  • Знайти вирішення проблеми

Здавалося б, це абсолютно очевидна істина, подивившись на яку здіймаються від брови. Але чому тоді більшість покеристів геть відмовляються від послідовних дій при виникненні проблем? Чому багато пропускають другий крок?

Покеристи, що зіштовхуються з тільта, можуть миттєво почати шукати інформацію в інтернеті щодо цієї проблеми: позбутися критично важливо, адже це впливає на ваш вінрейт. Але чому б спочатку не подумати і записати, звідки у цієї проблеми ростуть ноги?

Іноді проблеми не там, де ми їх шукаємо
Цілком можливо, що є ситуації, в яких ви робите неоптимальні дії. Більш того, ви раз по раз у своїй сесії знаходите технічні помилки, які занадто прості, щоб ви могли їх здійснити.

Безумовно, в такій ситуації ви скажете собі: «Що ж, тут я повинен був надійти так-то … Наступного разу я обов’язково зроблю так-то». Це добре, ви знайшли помилку і зробили собі замітку з тим, як її виправити.

Але що якщо ця помилка не властиво вашого звичайного ігрового стилю і не пов’язана з вашими навичками? Можливо, ви не висипаєтеся, а від того більш неуважні й робите ті помилки, які не зустрічаються під час вашого «нормального» стану? У цьому випадку проблема полягає в режимі сну!

Точно також ви можете не помічати, що впадає в режим «автопілота». Звичайно, відразу ж виникає технічний брак, якому ви дивуєтеся під час перегляду рук.

Спокійніше ставитеся до «опору»
Аматори не хочуть програвати, іноді ви програєте, маючи 99% проти 1%, поле вже не те і так далі — в покері безліч факторів, що заважають вам заробляти більше.

Частина цих факторів лежить поза зоною вашого контролю. Ви не можете контролювати бедбіт. Та й потім, бедбіти «вирівняються» на довгій дистанції, так навіщо про них турбуватися?

Прийміть це «опір» як частина професії, як необхідну інвестицію, якщо вам завгодно.

Боятися програвати — в ліс не ходити
Ніхто не любить програвати, особливо коли справи йдуть добре. Коли у вас вдала сесія, на думку можуть почати закрадатися думки, що пора б встати з-за столів, несучи з собою зароблене.

Але ваш шлях, шлях покериста, має на увазі максимізацію математичного очікування. Не дозволяйте вашим емоціям перетворювати вас в боягузливого зайчика, що біжить від будь-якого шереху.

Чим більше ви прив’язується до результатів, тим болючіше будуть удари даунстрік, бедбіти і всіх інших «поганих хлопців». Сховайте то, скільки ви виграли за сесію (при необхідності встановивши стоп-лосс), якщо не можете себе контролювати. Орієнтуйтеся на довгу дистанцію, а не короткострокові результати — ними ви себе не прогодує (якщо тільки не SM занесли).

Будь-який негативний досвід — це можливість розвитку
Тільки від вас залежить, як ви сприймаєте помилки і будь-який негативний досвід. Якщо технічні помилки в грі викликають у вас негативні емоції, то рости вам буде важкувато.

Якщо ж ви почнете вважати, що будь-яка помилка — це яскравий покажчик зі словами: «Тут можна зробити краще», то і ваше розвиток стане більш стійким.

Знайдіть в кожній проблемі щось, що робить вас кращим і що дає вам нові способи щось дізнатися.

Ви постійно програєте одному і тому ж регулярний? А що якщо сприйняти це по-іншому: ви щедро заплатили за можливість дізнатися, які елементи вашої гри найбільш експлуатовані! Чи не думали про це?

Вам може здатися, що погляд, представлений в попередньому абзаці, нереалістичний. Але в зворотному випадку ви просто будете відчувати негативні емоції від програшу, а застосовуючи цей спосіб мислення — бачити можливість розвитку. Що ви виберете?