Як навчитися забувати образи

Як часто ви помічали, що тягнете за собою тягар давніх образ? Як навчитися забувати образи?
Образи заважають нам позитивно дивитися на своє життя, тільки пробачивши і забувши образи, ми можемо розчистити місце у своїй душі для чогось нового.

Давайте розберемося, що таке образа.
Інга Войтко, наш експер-психолог каже, що “образа – це нездійснені очікування.
Ми ображаємося тому, що людина не вчинила так, як нам хотілося, як нам було вигідно. Але чи вправі ми змушувати людей чинити і жити на догоду нашим очікуванням? Ні. Кожен живе своїм життям і чинить так, як вважає за потрібне”.
А тепер, давайте подумаємо, скільки незручностей ми отримуємо, коли ображаємося: думки постійно зайняті роздумами, ми знаходимось у постійній боротьбі зі своїм егоїзмом, намагаємось зірвати злість на зовсім не повинних людях. Чи варте це того?
Потрібно позбавлятися цих відчуттів. Як це зробити? Дуже просто. Варто тільки забажати.
Правило №1
Не ображатися, а подякувати!
Якщо людина вас образила, то образу легше забути, усвідомивши, що вона вам зробила велику послугу: ця людина стала для вас справжнім учителем. Тепер ви точно нікому не дозволите так з вами вчинити.
Правила №2
Нічого у житті не буває просто так.
Відкиньте всі емоції та проаналізуйте ситуацію. Поставте собі запитання: а чи могла взагалі ця людина вчинити інакше за обставин, що виникли?
Можливо, частка вашої провини тут також є. Зробіть висновки і легко відпустіть образу.
як навчитися забувати образи
Правило №3
Пишіть листи.
Ваш кривдник їх, звичайно, не отримуватиме, то в такий спосіб ви зможете виговоритися. Не важливо скільки буде таких листів: два чи сотня. Пишіть доти, доки не вимовитеся. І настане час, коли вам не буде чого сказати, навіть стане нецікаво про це думати.
Правило №4
Не будьте уразливими з приводу і без.
Психолог Інга Войтко каже, що “більш уразливі люди, це зазвичай ті, які не хочуть брати відповідальність за своє життя та вчинки. Вони звикли до того, що за них приймають рішення інші. Такій людині дуже важко визнати свою провину, вона завжди шукає винних на стороні.
Вразливі люди думають, що їхні думки можна прочитати і передбачити і не обов’язково про щось говорити. Їх улюблене вираз ” невже не зрозуміло або і так все зрозуміло”.
З цього випливає, якщо ви чогось чекаєте від людини, прямо скажіть їй про це, вона може просто не здогадуватися про це. Це буде краще, ніж приховувати у собі образу. Навчіться дивитися на себе збоку та аналізувати не лише поведінку тих людей, які вас оточують, а й свою власну.
«Забувати образи, в принципі, не важко. Потрібно зрозуміти, що кожен відповідає за свої вчинки і в кожного свій шлях. Навчіться краще прощати і брати відповідальність на себе – і хворіти не будете і нерви збережете. І якщо людина, на яку ви ображаєтеся, здійснила справді поганий вчинок і ви її вибачите, то обов’язково через якийсь час вона знову “настане на ті ж граблі” і життя її покарає без вас”, – каже психолог Інга Войтко.